Ankara içinde yeni Ankara

15 Aralık  2015 Salı - 23:22 ankara-servisi.com
Ankara'nın şehir merkezindeki en büyük arazisi olarak bilinen ve geçen yıl Emlak Konut GYO tarafından ihalesi yapılan EGO Garajı'nı alan Pasifik İnşaat, burada dev bir proje için hazırlığa başladı.
Daha önce şehir merkezinde Next Level projesini yapan ve lüks konseptte rezidans, ofis ile AVM konumlandırdıklarını belirten Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, “Next Level ile Ankara’da sektöre ivme kazandırmıştık. Şimdiyse Türkiye’ye örnek olacak, şehir merkezinde büyük bir merkez oluşturuyoruz” dedi. Arazinin tek parselde en büyük çalışma olduğunu vurgulayan Erdoğan, toplam hasılatta da emlak konut GYO payı olarak en büyük proje olduğunu söyledi.
Proje içinde ’markalı rezidans’ olarak yine lüks çalışma da yapacaklarını anlatan Erdoğan, bunun yanı sıra orta-üst gelir grubunu da kapsayacak bir proje geliştireceklerini dile getirdi.


Mimarlar yarıştı
Erdoğan, projenin mimari yapısı ve master planı için özenle çalıştıklarını belirterek, “Üç yıldır bu araziyi bekliyoruz. Alınca en iyi şekilde değerlendirmek için dünyanın en büyük ve kabul gören 10 mimarlık ofisini görüşmeye çağırdık. 4 tanesi o kadar iyiydi ki, yarışmaya almaya karar verdik. New York merkezli KPF yapacak” diye konuştu.
Projeye 2016’nın ortalarında başlayacaklarını belirten Erdoğan, arazinin daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden TOKİ’ye, Toki’den de Emlak Konut GYO’a geçtiğini anlattı. Erdoğan, “Biz ortağımız Çiftay ile birlikte ihaleyi 1 milyar 258 milyon 315 bin liraya aldık, 3-4 yılda tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Projenin 6 fonksiyonlu karma bir çalışma olacağını anlatan Erdoğan, şunları söyledi:
“Aile konutları, markalı rezidans, servis rezidansı, home ofis, teras ofisler, business ofisler ve müstakil merkez binalar yer alacak. Aile rezidansı 150 bin metrekare alan üzerinde toplam bin 200 konuttan oluşacak. Markalı rezidans 30 bin metrekare alan üzerinde konumlanacak. Ankara’nın ilk markalı rezidansı olacak. Pek çok farklı talebi karşılamaya yönelik konsept düşünüyoruz.”


Next Level ‘ısrarla’ Çayyolu’nda

Daha önce Ankara’da Next Level projesini yaparak adından söz ettiren Pasifik İnşaat’ın sadece konut olarak yeni bir Next Level çalışmasına başladığına dikkat çeken Fatih Erdoğan, projenin Çayyolu’nda yer alacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi’nin Çayyolu Rekreasyon Vadisi olarak tanımladığı alanda konutlara ayrılan parsellerde yer alacaklarını anlatan Erdoğan, karşılığında ise Mamak’ta gecekondu bölgesinde 1116 konutluk bir dönüşüm projesi yapacaklarını anlattı. Erdoğan, “Next Level’a artık talepten ziyade ısrar o kadar yoğunlaştı ki, Ankara’nın ihtiyacı olduğunu düşünerek harekete geçtik. Arsayı büyükşehir belediyesinden aldık. Karşılığında yapacağımız 1116 konuta 110 milyon lira, Next Level’daki 450 konutluk projeye ise 200 milyon lira yatıracağız. 500 milyon lira ciro bekliyoruz. Metrekare fiyatları ise 4 bin liradan başlayacak” dedi.
Bu haber ile ilgili yorumlar

Yorumlar

İsim Mail
 
Yazılan yorumlar